Polecamy

gazeta-fotograficzna.org jest papierowym magazynem ukazującym się od 2015 roku w cyklu nieregularnym (min. jeden numer na rok). Format i forma publikacji ma z założenia odsyłać do klasycznego dziennika, gdyż uznajemy, że ta forma posiada swój specyficzny urok czytelniczy. W dobie szybkich internetowych newsów jej celem jest publikacja tekstów dłuższych, autorskich, o eseistycznych i krytycznym charakterze.

Gazeta trafia do kilkudziesięciu miejsc w całej Polsce, skąd można ją pobrać za darmo. Jest także rozdawana na najważniejszych polskich festiwalach fotograficznych. Nakład gazety wynosi – w zależności od numeru – od 5 do 10 tys. egzemplarzy. Po wyczerpaniu nakładu wersji papierowej pliki gazety udostępniane są na stronie gazety w trybie tzw. otwartego dostępu.

warsztaty-fotograficzne.org – funkcjonują od ponad 20 lat, a więc założone były w czasach, gdy o kursach internetowych nikt nawet nie śnił, za cel stawiają sobie kompleksową pracę nad rozwojem fotograficznym – nie tylko technicznym, ale także estetycznym i, być może nawet przede wszystkim, mentalnym. Ich założeniem jest to, że oprócz umiejętności fotografowania warto także mieć po prostu coś do powiedzenia.

Więcej informacji na stronie warsztatów: warsztaty-fotograficzne.org